Jaroslav Pouzar Jersey

Choose best cheap Jaroslav Pouzar Edmonton Oilers jersey online, womens youth youth Jaroslav Pouzar gear sale, buy Jaroslav Pouzar jersey including Black/Camo/Green/Gold/White/Purple colour.The more you buy, the more gifts you give, the best quality, and the fastest logistics.

Do Síně slávy českého hokeje jsou každým rokem přijímány výrazné osobnosti, nejinak tomu bude i za rok 2019. Ve čtvrtek 12. prosince se dočkají pocty olympijští vítězové z Nagana Milan Hejduk (na snímku) s Jiřím Šlégrem, mistr světa 1985 Radoslav Svoboda a někdejší dlouholetý masér národního mužstva Miroslav “Harry” Martínek.

HokejkaSHOPvanoce

Proces výběru kandidátů byl stejný jako v minulých letech. Návrhy připravila Návrhová komise Síně slávy českého hokeje, jež má dvanáct členů, a jejímž předsedou je znovu Dominik Hašek. Členy komise jsou dále místopředseda Bohuslav Ebermann, Jan Černý, Jan Havel, Milan Chalupa, Jiří Kochta, Milan Nový, Bedřich Ščerban, Jaroslav Pouzar, Miloslav Šeba, Štěpán Škorpil a Petr Vichnar.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Navrhované osobnosti poté musejí v přesně stanoveném schvalovacím procesu potvrdit minimálně dvě třetiny žijících členů Síně slávy českého hokeje. V případě kandidátů Milan Hejduka, Jiřího Šlégra, Radoslava Svobody (hráči) a Miroslava Martínka (ostatní), navržených za rok 2019, se tak stalo. “Nominace byly v souladu se statutem schváleny potřebnou dvoutřetinovou většinou žijících členů Síně slávy a přijetí nových členů tak nic nebrání,” uvedl předseda komise Dominik Hašek.

Dosud poslední slavnostní uvedení nových osobností do Síně slávy českého hokeje se uskutečnilo letos v lednu (za rok 2018), do Síně slávy českého hokeje byli tehdy uvedení hráči Roman Hamrlík, Martin Ručinský, Oldřich Válek a bývalý úspěšný trenér Zdeněk Uher.

Představení nových členů Síně slávy českého hokeje:

Milan Hejduk (narozen 14. února 1976) – Někdejší vynikající útočník a střelec. S hokejem začínal v Pardubicích, kde jeho tatínek patřil do kádru ligové Tesly. Milan Hejduk mladší vyhrál v roce 1998 olympijské hry v Naganu, následně odešel do NHL a celou tamní kariéru strávil v Colorado Avalanche. Třiačtyřicetiletý rodák z Ústí nad Labem získal s národním týmem bronz na olympiádě 2006 v Turíně a na MS 1998. Účastník Světového poháru 2004 získal o rok později extraligový titul s Pardubicemi. V roce 2001 vyhrál Stanley Cup s Coloradem a převzal Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL. V roce 2018 zástupci Colorada vyřadili Hejdukův dres s číslem 23.

Radoslav Svoboda (narozen 18. prosince 1957) – Odchovanec brněnského hokeje prožil největší část kariéry v Dukle Jihlava, s níž v letech 1982-85 získal čtyři domácí tituly. Mistr světa 1985 má doma také stříbrné medaile ze šampionátů 1982 a 1983, v letech 1984 a 1985 se zúčastnil Kanadského poháru. Po sezoně 1986-87, kterou Svoboda strávil v Zetoru Brno, odešel do dánského Esbjergu a s týmem hned slavil mistrovský titul. Otec juniorského mistra světa a nyní hradeckého asistenta trenéra Petra Svobody končil kariéru v rakouských klubech ze Štýrského Hradce a Mödlingu. Později se dal na trenérskou dráhu, působil mj. v Jihlavě, Žďáru nad Sázavou, Velkém Meziříčí, Berouně či ve Vrchlabí.

Jiří Šlágr (narozen 30. května 1971) – Bývalý vynikající obránce a odchovanec Litvínova je členem prestižního Triple Gold Clubu. Olympijský vítěz 1998 vyhrál v roce 2002 s hokejisty Detroitu Stanley Cup, v roce 2005 se stal mistrem světa. Šlégr má doma také bronzové medaile z olympiády 1992 a MS 1997-98. Mistr republiky 2015 (s Litvínovem) si v roce 2004 zahrál semifinále Světového poháru. Během kariéry nastupoval za Litvínov, Vancouver, Edmonton, švédské Södertälje, Pittsburgh, Atlantu, ruský Omsk, Boston a na závěr kariéry znovu za mateřský Litvínov, který na podzim vedl jako hlavní trenér. Syn internacionála Jiřího Bubly je zároveň generálním ředitelem HC VERVA Litvínov. V minulosti se věnoval také politice a byl poslancem Parlamentu České republiky.

Miroslav „Harry“ Martínek (narozen 12. května 1933) – Dlouholetý masér československé reprezentace, byl členem realizačního týmu mimo jiné při mistrovství světa 1972 v Praze, na kterém získala československá reprezentace zlaté medaile, nebo při zimních olympijských hrách 1968 v Grenoblu (stříbro) a 1972 v Sapporu (bronz). Na klubové úrovni působil především v pražské Spartě. Jako první československý odborník začal pro hokejisty, basketbalisty a atlety používat tzv. tejpování. Při světových šampionátech v letech 1978 a 1985, pořádaných v Československu, byl masérem mužstva USA.

Foto: Jan Beneš

Přehled členů Síně slávy českého hokeje:

Hráči: Stanislav Bacílek, Vladimír Bednář, Jaroslav Benák, Jiří Bubla, Augustin Bubník, Vlastimil Bubník, Luděk Čajka, František Černík, Josef Černý, Bronislav Danda, Jiří Dopita, Jaroslav Drobný, Miroslav Dvořák, Vladimír Dzurilla, Bohuslav Ebermann, Richard Farda, Jozef Golonka, Josef Gruss, Roman Hamrlík, Dominik Hašek, Jan Havel, Jiří Holeček, Jaroslav Holík, Jiří Holík, Josef Horešovský, Miloslav Hořava starší, Jan Hrbatý, Jiří Hrdina, Karel Hromádka, Milan Chalupa, Miloslav Charouzd, Jaromír Jágr, Jaroslav Jirkovský, Jaroslav Jiřík, František Kaberle mladší, František Kaberle starší, Arnold Kadlec, Milan Kajkl, Jan Kasper, Jan Klapáč, Miroslav Kluc, Vladimír Kobranov, Jiří Kochta, Stanislav Konopásek, Jiří Králík, Jiří Kučera, František Kučera, Oldřich Kučera, Robert Lang, Jiří Lála, Vincent Lukáč, Oldřich Machač, Josef Maleček, Jan Marek, Vladimír Martinec, Josef Mikoláš, Bohumil Modrý, Vladimír Nadrchal, Václav Nedomanský, Eduard Novák, Jiří Novák, Milan Nový, František Pácalt, Josef Paleček, Jan Palouš, Václav Pantůček, Pavel Patera, Jan Peka, Miloslav Pokorný, František Pospíšil, Rudolf Potsch, Jaroslav Pouzar, Martin Procházka, Bohumil Prošek, Stanislav Prýl, Jaroslav Pušbauer, Karel Rachůnek, Robert Reichel, Pavel Richter, Václav Roziňák, Martin Ručinský, Vladimír Růžička, Antonín Stavjaňa, Ján Starší, Antonín Stavjaňa, Karel Stibor, Martin Straka, Jan Suchý, Bedřich Ščerban, Jiří Šejba, František Ševčík, Ladislav Šmíd st., Jaroslav Špaček, Josef Šroubek, Bohuslav Šťastný, Marián Šťastný, Peter Šťastný, Vilibald Šťovík, František Tikal, Ladislav Troják, Josef Trousílek, František Vacovský, František Vaněk, Josef Vašíček, Oldřich Válek, Otakar Vindyš, Miroslav Vlach, David Výborný, Vladimír Zábrodský.

Hráči a trenéři: Josef Augusta, Karel Gut, Ivan Hlinka. Trenéři: Vladimír Bouzek, Mike Buckna, Luděk Bukač, Ladislav Horský, Stanislav Neveselý, Jaroslav Pitner, Vlastimil Sýkora, Jiří Tožička, Zdeněk Uher, Pavel Wohl. Trenéři a funkcionáři: Vladimír Kostka. Funkcionáři: Zdeněk Andršt, Jaromír Citta, Josef Dovalil, Josef Laufer, Emil Procházka, Jaroslav Řezáč, Miroslav Šubrt. Rozhodčí: Quido Adamec, Rudolf Baťa. Novináři: Luděk Brábník. Maséři: Pavel Křížek. Lékaři: Otto Trefný.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>